İnşaat Sektöründe Yeni Trendler - BIM ve ERP ile Entegrasyonu

05 Kasım 2015 Perşembe günü ERP sistemlerinin sunduğu stratejik önem ve İnşaat sektöründeki yeni trendler konusunda Türkiye Müteahitler Birliği üye firmalarında farkındalığı artırmak amacıyla "İnşaat Sektöründe Yeni Trendler-BIM ve ERP ile Entegrasyon", başlıklı seminer gerçekleştirildi.

5D Danışmanlık Ltd. Şti. Genel Müdürü Dr. Ömer BİSEN ve TEKFEN İnşaat BIM Yöneticisi Sn. Mehmet Polat DİKER’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde,inşaat sektöründe BIM ve ERP entegrasyonu konularındaki deneyimler paylaşıldı ve, “BIM ve Dijital İnşaat Uygulamaları”, “BIM Nasıl Kazandırır?”, “ERP Nedir?”, “BIM ve ERP Entegrasyonu Nedir?”, “BIM Sisteminde ERP Yazılımından Nasıl Fayda Sağlanabilir?” konu başlıkları ele alındı.

Konuşmacıların Özgeçmişlerini bulabilirsiniz.

Mehmet Polat Diker, TEKFEN Mühendislik - BIM Yöneticisi
Mehmet Polat Diker geniş bir yelpazede, özellikli BIM projelerinde yönetici olarak görev yapmış deneyimli bir mimardır (650,000m² Muskat Terminal Binası, çeşitli ülkelerdeki Amerikan Elçilikleri, Global BIM Ödüllü Stadyum Projesi vb.). Dünyada, özellikle müteahhit tarafına yakın, ilk BIM yöneticilerinden biri olarak uzmanlaşmıştır.

Dr. Ömer Bisen, 5D Danışmanlık Ltd. Şti. – Genel Müdürü
1999 yılından bu yana Türkiye’de ve yurtdışında taşeron, müteahhit, yatırımcı ve proje yöneticisi olmak üzere inşaat sektörünün farklı taraflarında profesyonel olarak çalışmıştır. BMM Mühendislik Müşavirlik Ltd. Şti. ve 5D Danışmanlık Ltd. Şti. firmalarında kurucu–yönetici ortak olarak çalışmaktadır. Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olup, Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programında Öğretim Görevlisi olarak bulunmaktadır.

05 Kasım 2015 Perşembe

xPM Solution Hakkında

xPM, uluslararası inşaat proje yönetim standartları çerçevesinde, tüm iş süreçleri ve proje yönetim bilgi alanlarını entegre etmiş, her türlü projenin yönetiminde kullanılabilecek, zamanı yakalayıp, çoğu zaman önüne geçebilen yüksek nitelikli bir proje yönetim sistemidir.

Devamını okuyun